PetroMAT Maxi - automat do zabudowy w dystrybutorze paliwa

Numer produktu: 013
Cena (netto): 11 300,00 zł
Ilość:
 
 
 

 

 

Profesjonalny Automat do zabudowy

w dowolnym dystrybutorze paliwa z legalizacją GUM / MID

 

PALIWO POD KONTROLĄ

 

PetroMAT Maxi – Automat może zostać wbudowany w profesjonalny dystrybutor paliw z legalizacją GUM. Każdy automat posiada wszystkie cechy PetroMAT midi + cechy zabudowanego DYSTRYBUTORA o wydajności 40, 80 lub 120 l/min.

 

 

automatyka stacji paliw

PetroMAT Maxi może sterować jednym lub wieloma dystrybutorami różnych producentów. Automat umożliwia wybór programu zarządzającego. Umożliwia obsługę sond pomiarowych i współpracę z wieloma zbiornikami.

PetroMAT Maxi z powodzeniem sprawdza się w małych, średnich jak i dużych, wewnętrznych i komercyjnych stacjach paliw, którym zależy na skrupulatnym rozliczaniu wydanego paliwa, z uwzględnieniem precyzyjnego odmierzania paliw, temperatury referencyjnej 15oC, jak i wielu różnych odbiorców.

 

 

 

Dzięki temu połączeniu powstaje profesjonalny automatyczny dystrybutor paliwa.

 

Terminal PetroMAT w połączeniu z oprogramowaniem PetroManager tworzy system sprzętowo-programowy, którego zadaniem jest zautomatyzowanie procesu wydawania paliwa oraz usprawnienie operacji tworzenia raportów rozliczeniowych. Przy czym Terminal pracuje w sposób autonomiczny, niezależnie od programu administrującego PetroManager. System w sposób ciągły steruje i nadzoruje proces wydawania paliwa eliminując konieczność angażowania pracowników stacji do tej czynności.

 
 
 
Terminal PetroMAT posiada przyjazny i czytelny interfejs użytkownika w całości w języku polskim.
 
 
Automatyczny dystrybutor Petromat maxi
Automatyczny dystrybutor Petromat maxi 2 węże
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PetroMAT Maxi automat z legalizowanym dystrybutorem - jedno lub dwuwężowym

 

Każdy Terminal wyposażony jest w wysokiej klasy przemysłowy komputer sterujący z oprogramowaniem, który odpowiada za prawidłową realizację procesu wydawania paliwa i rejestrację wszystkich operacji tankowania dokonywanych za jego pośrednictwem. Rozwiązanie takie umożliwia, w razie potrzeby, wykonanie zdalnego serwisu w samym terminalu.

Terminal zawiera także elementy tworzące interfejs kierowcy: czytnik identyfikatorów zbliżeniowych, klawiatura numeryczna oraz graficzny wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Całość zamknięta jest w szczelnej, regulowanej termostatycznie, metalowej obudowie.

 
Aby w pełni korzystać z zaawansowanych możliwości Automatów, polecamy najnowsze oprogramowanie administrujące PetroManager NET, które wraz z terminalem PetroMAT stworzy zaawansowany system zarządzania na Waszej stacji paliw.
 
 
Oprogramowanie Webowe typu SaaS oferowane jest jako rozwiązanie hostowane z dostępem przez przeglądarkę internetową.
Dostęp do aplikacji online oznacza, że do korzystania z systemu są wymagane jedynie przeglądarka www oraz połączenie z internetem, nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania na komputerach użytkowników.
 
 
 
 
 naziemna stacja paliw z automatem zabudowanym w profesjonalnym dwuwężowym dystrybutorze paliw 
 
 
Wymiana danych Terminala z wybranym programem w standardzie odbywa się po sieci LAN, jednak w przypadku braku takiej możliwości lub na życzenie klienta, komunikacja może być realizowana z wykorzystaniem:
 
. bezprzewodowej sieci WiFi,
. lub po sieci GSM wykorzystując dostępną transmisję danych: od GPRS do LTE.
 
 
 
Terminal PetroMAT maxi przygotowany jest do pracy z dowolnym dystrybutorem paliw. Może także zarządzać kilkoma typami dystrybutorów na jednej stacji.
 
 
Dane techniczne/funkcje Terminala PetroMAT:
 • Ilość obsługiwanych punktów nalewczych – 1 w standardzie, w opcji do 32.
 • Ilość obsługiwanych kierowców i pojazdów – bez ograniczeń,
 • Ilość rejestrowanych tankowań – bez ograniczeń,
 • Możliwość jednoczesnej obsługi dystrybutorów z legalizacją GUM różnych producentów (w oryginalnych protokołach transmisji - komunikacja cyfrowa) bez konieczności stosowania dodatkowego sterownika: Petrotec, Tokheim, Gilbarco (Salzkotten), Adast (Logitron, Beta Control), MM-Petro, HOC oraz pozostałe odmierzacze (w tym przepływomierze nalewaków przemysłowych) analogowy odczyt impulsów z pulsatora (m.in. K600).
 • Nośnik informacji identyfikacyjnych o kierowcy i pojeździe: identyfikatory zbliżeniowe RFID - transpondery
 • Przyjmowanie informacji dodatkowych od kierowcy - stan licznika kilometrów/motogodzin, nr karty drogowej itp.
 • Możliwość zabezpieczenia PIN-em użycia karty kierowcy/pojazdu,
 • Możliwość zaprogramowania ilości paliwa do wydania dla każdej transakcji niezależnie
 • Możliwość przydzielenia limitu 24 godzinnego,
 • Możliwość przydzielenia limitu kwotowego do odbiorcy
 • Współpraca z systemem monitoringu zbiorników – najpopularniejszych w Polsce marek: OPW, Veeder-Root , Digimag, Incon, Keller AG, GOK Regler und Armaturen lub OCIO oraz wszystkie inne wskaźniki poziomu z komunikacją 4-20 mA,
 • Możliwość włączenia automatycznej blokady dystrybutorów w czasie dostawy lub uruchomienie funkcji rekoncyliacji,
 • Powiadamianie poczta e-mail o zdefiniowanych alarmach
 • Zabezpieczenie przed zejściem poniżej minimalnego poziomu w zbiorniku
 • Maksymalna moc sterowanej pompy 750 W, w przypadku pomp wyższej mocy należy użyć stycznik pośredniczący,
 • Napięcie zasilania - 12/24V DC lub 230V AC
  automatyka stacji paliw
 
 
 
PetroMAT maxi rejestruje konieczne dane i udostępnia szczegółowe informacje o tankowaniach:
 • kto tankował
 • do jakiego pojazdu
 • dane wprowadzone z klawiatury terminala (np. stan licznika)
 • ile zatankował (w temp. rzeczywistej i referencyjnej 15oC)
 • stan totalizera / sumatora w dystrybutorze
 • data i godzina tankowania
 • przebieg tankowania (sekunda po sekundzie)
 • kontrola wydajności dystrybutora (+ stan hydrauliki)
 • jednostkowe i średnie zużycie paliwa na pojazd
 • stan przypisanych limitów
 • stan i temp. paliwa w zbiorniku magazynowym
 
Działanie Terminala PetroMAT w uproszczeniu podobne jest do działania bankomatu. Aby otrzymać paliwo trzeba zidentyfikować siebie oraz pojazd i podać kod PIN. Zazwyczaj wymogiem jest także podanie stanu licznika kilometrów lub motogodzin. Gdy terminal pozytywnie zweryfikuje te dane, zostaje odblokowany dystrybutor i kierowca ma dostęp do paliwa – dopiero teraz może zatankować pojazd lub maszynę. System cały czas kontroluje pracę dystrybutora paliw i w momencie zakończenia tankowania (odłożenia nalewaka) blokuje dystrybutor, aby nikt nieuprawniony nie wziął paliwa oraz rejestruje dane o tankowaniu.
Terminal PetroMAT może prowadzić ciągłą kontrolę pracy dystrybutorów oraz stanu paliwa w zbiornikach magazynowych stacji, rejestrując wydania, zmiany ilości, temperatury oraz zanieczyszczenia wodą. Może automatycznie wykrywać dostawy i określać ich wielkość (w temperaturze rzeczywistej i referencyjnej 15°C), a także wykrywać i sygnalizować ewentualne rozszczelnienie się zbiornika (wycieki). Zebrane dane cyklicznie wysyłane są do programu administrującego PetroManager NET.
 
Automaty do tankowania PetroMAT w połączeniu z oprogramowaniem PetroManager posiadają modularną budowę, dzięki czemu można je łatwo rozbudować o kolejne możliwości i dostosować do bieżących i przyszłych oczekiwań. Oferowane przez naszą firmę automaty pracują w sieci Internet umożliwiając pełne zarządzanie poprzez przeglądarkę www.
 
Standardowo PetroMAT przystosowany jest do zasilania 230V, jednak na życzenie klienta może zostać przystosowany do zasilania DC 12/24V.
 
Automaty do tankowania PetroMAT umożliwiają każdemu łatwe i wygodne Bezobsługowe Tankowanie Paliw !
 
 
Doskonałym uzupełnieniem automatów do tankowania jest System PetroFlota - zabezpieczający przed tankowaniem do kanistrów i nieuprawnionych pojazdów. Autoryzacja tankowania dzięki zastosowaniu opasek na wlewy paliwa - zobacz więcej
PetroMAT Maxi | Automatyka Stacji Paliw - oprogramowanie, terminale, dystrybutory paliw, sondy, zbiorniki, serwis

Błąd

Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.