Systemy kontrolno-pomiarowe

SONDY  POMIAROWE - monitoring zbiorników

 
Oferujemy zintegrowane systemy pomiaru poziomu paliw w zbiornikach oraz wykrywania wycieków, zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z 21.11.2005 (Dziennik Ustaw z 2005 r. Nr 243, poz. 2063), § 97 ust. 1 pkt 2 i 3.

 
systemy automatyka stacji paliw
Obecnie najlepsza i najbardziej dokładna technologia pomiaru zawarta jest w miernikach poziomu, które wykorzystują magnetostrykcyjny efekt Wiedemanna.
Wewnątrz rury pomiarowej znajduje się przewód w postaci struny (1) wykonany z materiału o właściwościach magnetostrykcyjnych. Przetwornik elektroniczny wytwarza impulsy prądowe (6), przemieszczające się wzdłuż struny, które wytwarzają kołowe pole magnetyczne (2). W pływak, który przemieszcza się wzdłuż rury pomiarowej wbudowany jest magnes (3) magnetyzujący strunę drutu w miejscu, w którym aktualnie znajduje się pływak (4). W momencie nałożenia się obu pól, powstaje fala (5) przemieszczająca się wzdłuż drutu. Pozycja pływaka określana jest na podstawie czasu przejścia pomiędzy emisją impulsu prądowego a powrotem fali do przetwornika.
 

 
Przedstawiamy Państwu cztery systemy monitoringu zbiorników do pomiaru poziomu paliw oparte o technologię magnetostrykcyjną:
 
Magnetostrykcyjne mierniki poziomu, a potocznie "sondy pomiarowe" znajdują zastosownie wszędzie tam, gdzie wymagana jest najwyższa dokładność ciągłych pomiarów poziomu cieczy. Stosuje się je w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym i gospodarce wodno ściekowej. Jednak z racji naszych doświadczeń stwierdzamy, że przede wszystkim sondy magnetostrykcyjne nadają się do precyzyjnego rejestrowania poziomu paliw i LPG.
 
Każdy z tych systemów można skonfigurować do pracy samodzielnej, z odczytem w miejscu instalacji lub do zdalnego podglądu, przez internet, z wykorzystaniem komputera lub całkowicie bezprzewodowo za pośrednictwem Tank Monitora - bezprzewodowego kontrolera sond pomiarowych.

Przedstawiamy także inne systemy pomiarowe umożliwiające kontrolę poziomu różnych mediów.
 
Zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą oprogramowania do monitoringu zbiorników dla sond pomiarowych, zarówno oferowanych przez naszą firmą, jak również innych sond, które być może Państwo już posiadają !